Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 193 komentarze

Zayazd

Zayazd - Inżynier z wykształcenia, songwriter i grajek z wyboru. Niepoprawny romantyk, miłośnik Historii - oceanu wiedzy o tym, co nas może spotkać. Fan Mickiewicza i Piłsudskiego - ostatnich Wielkich Polaków mających mega-wizje bez udziału dopalaczy...

OBUDŹ SIĘ, POLSKO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zapewne mój wpis przeleci przez Nowy Ekran z szybkością meteorytu; nie publikuję już na tym forum, więc trudno mi oczekiwać, że moderator będzie dla mnie łaskawy... Zamieszczam tę informację głównie z myślą o starych fanach - puśćcie ją dalej...

(przy okazji zapraszam na mój właściwy blog: //naszeblogi.pl/blog/222 )

OBUDŹ SIĘ, POLSKO!

 Tu już budzik nie wystarczy; tu potrzebny Dzwon Zygmunta! 

Jesteśmy dużym, europejskim krajem, zamieszkałym przez zaradny i pracowity naród.

Mamy wspaniałą historię i na tle innych nacji nieporównanie więcej powodów do dumy.

W chwilach próby nasza Wiara była ratunkiem dla nas. I wybawieniem dla obcych; gdyby Holocaust realizowano w innym europejskim państwie, prawdopodobnie nie ocalał by żaden Żyd... Robili tu już drugą Japonię, potem drugą Irlandię. Dziś tresują nas na Europejczyków. 

                                             Po co? Dlaczego?

                CZY POLSKOŚĆ TO NAPRAWDĘ NIENORMALNOŚĆ?!

-        Czy normalnym był demokratyczny wybór Hitlera na kanclerza Niemiec i pogrążenie ludzkości w morzu krwi II wojny światowej? 

-        Czy normalna była aliancka zdrada wykrwawionych we wspólnej walce polskich sojuszników; pierwszy raz w 1939, drugi – w 1945 roku?

-        Czy może normalność to wola podporządkowania całego świata komunistycznej utopii, zniewalającej i mordującej zarówno naród własny jak i ludność podbitych krajów?

 Pamiętajmy: najwięcej cierpień i ofiar wygenerowały antyreligijne systemy totalitarne...

To nie nasza wina, że jesteśmy deptakiem Europy. Że każdy międzynarodowy konflikt przetaczający się przez naszą ziemię likwiduje nasze elity, niszczy dorobek pokoleń.

Lata rozbiorów i czerwonego PRL-u zabijały w nas dumę z bycia Polakami, rugowały świat naszych wartości, wielu z nas skundliły. Po to, by osłabić naród, by nim manipulować i rządzić. Lub go wyeliminować. TO wciąż trwa, mutuje, wdziera się do ośrodków władzy, zawłaszcza kulturę, fałszuje historię, demoralizuje młodzież... 

Najwyższy czas, by Polacy otrząsnęli się wreszcie z letargu, mądrze wybrali ludzi władzy, zbudowali zamożny kraj i sami zadbali o jego bezpieczeństwo... 

Zbiurokratyzowana, zadłużająca się i odcinana od chrześcijańskich korzeni Europa zmierza ku katastrofie ekonomicznej. Nie znajdziemy tam 38 milionów zmywaków do obsadzenia.

Dlatego nie szukajmy raju za granicą. Stwórzmy go tutaj. Uwierzmy w siebie i w polską, zbudowaną na Dekalogu NORMALNOŚĆ. Obudźmy Polskę!

 

                             „...Nasz Naród jak lawa,

Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa..

Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;

Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi...”

                                A. Mickiewicz „Dziady”

 

                  DO NARODU

 

Nie wiem, ilu nas jeszcze przetrwało w tej Ziemi...

Tuszę, że znacznie więcej, niż zliczyć możemy...

 

Chciałbym na chwilkę wejrzeć w wasze dusze mroczne,

By odnaleźć iskierkę. Rozpalić ją mocniej...

Jak pochodnię... Ognisko... Wulkanem zagadać...

Słońcem wzejść, co z milionów iskierek się składa!

 

Wiem, że nie wszyscy w Boga jednego wierzymy...

Nie dbam o to, gdy Dobru wspólnemu służymy...

 

Dla mnie możesz być Żydem, Litwinem, Tatarem,

Kaszubą czy Ślązakiem, Łemkiem czy Madziarem,

Jeśli Polskę masz w sercu – klnę się tu, przed światem:

Będziesz mi druhem szczerym! Wspólnej sprawy bratem...

 

Jeśli ojciec twój zbłądził, dziad Ojczyznę zdradził

Nie pozwól, by twe losy Fatum dziś prowadził...

Sam wybierz swoją drogę, poszukaj w sumieniu

Prawdy, Dobra i Siły – byś się mógł odmienić...

 

Stańmy jak jeden Naród... Już Nadzieja świta...

I przywróćmy nam wszystkim kraj – RZECZPOSPOLITĄ...

 

Lech Makowiecki

Zapraszam do czytania mojego stałego bloga:

//naszeblogi.pl/blog/222

 

P.S.  Dzisiejszy wpis na blogu – to jednocześnie słowo wstępne wydanej właśnie mojej płyty pt. „Obudź się, Polsko”.

Szukajcie jej w EMPIKACH (//www.empik.com/obudz-sie-polsko-makowiecki-lech,p1062660058,muzyka-p ) trzeba się mocno dopytywać!),

w księgarni wysyłkowej Fundacji Nasza Przyszłość (//www.fnp.pl/main_joomla/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.fnp.tpl&product_id=12895&category_id=53&keyword=obud%BC+si%EA+polsko&option=com_virtuemart&Itemid=1 ),

Fundacji „Lux Veritatis” czy księgarni „Naszego Dziennika”.

Większość ballad znajdziecie już na You Tube.

Poniżej linki do trzech pierwszych z brzegu utworów: 

MODLITWA

“Ostatni Nabój” (Historia Roja)

 Ballada o rotmistrzu Pileckim

 

                                                       

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Najwyższy czas, by Polacy otrząsnęli się wreszcie z letargu, mądrze wybrali ludzi władzy, zbudowali zamożny kraj i sami zadbali o jego bezpieczeństwo...

  Zbiurokratyzowana, zadłużająca się i odcinana od chrześcijańskich korzeni Europa zmierza ku katastrofie ekonomicznej. Nie znajdziemy tam 38 milionów zmywaków do obsadzenia.

  Dlatego nie szukajmy raju za granicą. Stwórzmy go tutaj. Uwierzmy w siebie i w polską, zbudowaną na Dekalogu NORMALNOŚĆ. Obudźmy Polskę!"
  ========================

  Kto ma to uczynić, czy NARÓD POLSKI, czy jakaś część obywateli polskich pod konkretnym szyldem politycznym? Jakim i dlaczego koniecznie ma to być PiS? Dlaczego nie np Ruch Narodowy? Nie bo nie?

  Kto nas ciągnie od czasu PC i umowy stowarzyszeniowej z UE właśnie do parszywiejącej UE? Czy to nie PiS i Kaczyńscy także. Czyżby tym wpisem rezygnował Pan z popierania PiS na rzecz idei narodowej i ruchu narodowego? Rotmistrz Pilecki był narodowcem, Żołnierze Wyklęci na ogół też byli narodowcami, a nie piłsudczykami, acz oczywiście pełnili służbę za sanacji, bo jakie mieli inne wyjście chcąc służyć Polsce.
 • @Marek Kajdas 12:19:46
  Panie Marku!

  Napisałem wyraźnie:

  "Dla mnie możesz być Żydem, Litwinem, Tatarem,

  Kaszubą czy Ślązakiem, Łemkiem czy Madziarem,

  Jeśli Polskę masz w sercu – klnę się tu, przed światem:

  Będziesz mi druhem szczerym! Wspólnej sprawy bratem..."

  Czy jest tu coś o PiS czy ONR? Młodzież nie odróżnia dziś piłsudczyka od endeka, a to oni właśnie są przyszłością Polski. Stwórzmy wspólny patriotom, WSPÓŁCZESNY KANON DUMY BYCIA POLAKIEM, ogniskujący wszystkie polskie zalety, a nie wady... Inaczej utoniemy w jałowych sporach...
 • @autor
  LAS SMOLEŃSKI chce wydać dwupłytowy album (audiobook?) pt. NA PRZEKÓR MGLE - Pieśni Lasu Smoleńskiego (autor E. Snopek) dokumentujący 2 lata LASU SMOLEŃSKIEGO. Oczywiście to inna liga niż pańska, no i wszystko zgrywane po amatorsku w mp3. Można liczyć na pana opinię, uwagi? Mam materiał z cz.1 - wymaga jeszcze skromnej obróbki dźwiękowej (niestety nie mamy plików .wav).

  Jeśli jest temat proszę o podanie swojego tel. na pocztę wew. - zadzwonię.
 • @Zayazd 12:31:26
  Spór nie dotyczy personalnie nas, bo jestem Panu wyjątkowo życzliwy, doceniam wartościową, patriotyczną twórczość :) To kwestia sporu PiS niestety, niestety kontra Naród Polski spoza oddziaływania PiS. O innych nurtach szkoda gadać, po co się denerwować. Problem jest w PiS. Jeżeli nie przestaną narodowców traktować jako wroga... to marnie to widzę. Mamy dwa patriotyzmy? Dlaczego wyrzucono Nicka z PiS? Nie pasował do schematu ugrzecznionych patriotów. PiS chce być drugim PO. Polacy tego nie kupią, nie będzie 40-50-60% poparcia dla takiego PiS.

  Młodzież nie ma żadnych poglądów poza "by żyło się IM lepiej i to raczej poza III RP na emigracji zarobkowej, albo dzięki jakimś plecom w kraju", chyba że akurat jest wciągnięta w jeden z nurtów. To wyjątki.

  Co może być w kanonie patriotyzmu skoro np Piłsudski nie, bo będzie od razu przyczyną zażartych sporów? Dmowskiego zaś strona pisowska zaatakuje jako "faszystę"... Same barwy biało-czerwone? Hymn autorstwa masona do tego z wyciętymi dwiema cennymi strofami? Orzeł sanacyjny ozdobiony, stworzony na zamówienie przez masonów po 1926? Nic nie jest proste.

  Żołnierze Wyklęci, tu chyba pełna zgoda :) Dobry symbol, etos. Zgoda też, ale nie typu okrągły stół znowu i gruba kreska. O zgodzie jest właśnie i symbolach zapomniana strofa Pieśni Wybickiego. Dlaczego mamy wykastrowany Hymn Polski?
 • POLECAM
  Wrzuciłam na Facebook.
 • @Prezydent RzBiK 13:44:50
  Skontaktujmy się przez www.zayazd.pl lub na FB...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31