Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 193 komentarze

Zayazd

Zayazd - Inżynier z wykształcenia, songwriter i grajek z wyboru. Niepoprawny romantyk, miłośnik Historii - oceanu wiedzy o tym, co nas może spotkać. Fan Mickiewicza i Piłsudskiego - ostatnich Wielkich Polaków mających mega-wizje bez udziału dopalaczy...

BÓG, HONOR, OJCZYZNA... Obciach? Czy jedyna nadzieja na przetrwanie?..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podziwiam Żydów; od tysięcy lat kultywują najbardziej archaiczną „Tradition”. Dlaczego więc tak przeszkadza im nasz słowiański „Ciemnogród”?

Upadek Cesarstwa Rzymskiego wydawał się praktycznie niemożliwy; doskonała organizacja państwa, jego niebywała potęga militarna i ekonomiczna, do tego imponujący rozkwit sztuki, nauk wszelakich i prawa (które zresztą dało podwaliny nowoczesnemu wymiarowi sprawiedliwości) budziły respekt.

I nagle zjawia się nie wiadomo skąd wataha barbarzyńców, nie wykazujących żadnego szacunku dla wielkości Imperium. Pod ich ciosami pada na kolana, rozsypuje się w proch cały ówczesny cywilizowany świat; w 476r. bramy Rzymu stają otworem dla dzikich plemion germańskich...

Zapewne przyczyn upadku Rzymu można by szukać w wielu wymiarach; ja jednak skupię się na jednej przesłance, wydaje mi się najważniejszej: demoralizacji struktur władzy, przenoszącej się następnie na obywateli. Wywalczony geniuszem założycieli, latami krwawych podbojów, wielu ofiar i wyrzeczeń dobrobyt Cesarstwa zmarnotrawiony został przez samych Rzymian. Bezpardonowa walka o władzę kolejnych władców i pretendentów do tronu, poświęcających dobro ogółu dla korzyści własnych - zdominowała życie polityczne ówczesnych elit władzy. Ogólne rozluźnienie obyczajów, polityka „tu i teraz”, schlebianie najniższym instynktom i potrzebom rzymskich obywateli (słynne „chleba i igrzysk!” z nieludzkimi  walkami gladiatorów), rozprzężenie decyzyjne, brak właściwej oceny sytuacji i dbałości o bezpieczeństwo rubieży – to wszystko zaowocowało postępującą degrengoladą społeczeństwa. Kiedy więc Germanie stanęli pod murami Rzymu – zdegenerowanym władcom pozostały już tylko kapitulacja i żal...

Patrząc na dzisiejszą Zjednoczoną Europę, miotającą się między poprawnością polityczną a idiotycznymi decyzjami - widzę wiele podobieństw do świata antycznego. Brak cementującego narody MORALE (Kto jeszcze zechce dziś umierać za kraj? Przecież zawsze można wyjechać na Bahama...) – daje już na starcie przewagę zdeterminowanym nacjom (vide – islamscy terroryści gotowi zginąć za swą ideę). Usuwanie wspólnych, jednoczących obywateli SYMBOLI bez zstąpienia ich równie "mocnymi"  (krzyże wyrzucane są z przestrzeni publicznej) nie sprzyja spajaniu wspólnoty. Przeróżni „postępowi” celebryci ośmieszają resztki „kołtuństwa i ciemnogrodu”, jedynego segmentu wspólnoty zdolnego do poświęceń i patriotycznych zachowań. Kult zabawy i używania świata nie sprzyja prokreacji. Nasz świat kończy się więc również demograficznie.

Na ten wyjałowiony teren wdzierają się frontowymi drzwiami obcy nam kulturowo przybysze; bez kindżałów, armat i buńczuków. Mają tylko jedną, skuteczną broń: swoją Wiarę i Tradycję. Korzystają z europejskich „socjali” i wodogłowia przywódców UE podbijają Europę „brzuchami swoich kobiet” (jak to ładnie powiedział płk. Kaddafii). Ich dzieci i wnuki nie integrują się. I nawet, jeśli wkrótce kolejne pokolenie przybyszów przegłosuje (większościowo, legalnie i pokojowo) prawo szariatu, nie łudźmy się, że pozwolą nam tu żyć w spokoju.

Cóż, słabsze jednostki muszą wyginąć. A że na własną prośbę? Książka Normana Davisa („Zaginione Królestwa”) opisuje nie takie przypadki...

Lech Makowiecki

P.S. Walka z polskim „patriotycznym ciemnogrodem” prowadzona jest bezpardonowo, m.in. przez środowisko GW. Mówiąc szczerze – cholernie zazdroszczę Żydom przywiązania do swych odwiecznych wartości. Dzięki nim właśnie: Wierze, Tradycji, Determinacji i swoistej Edukacji młodzieży (polegającej na przekazywaniu umiejętności przetrwania w niesprzyjających warunkach) - ten Naród Bez Ziemi przetrwał tysiące lat. I to pomimo prześladowań, pogromów i Holocaustu (który – jako hasło – sam w sobie staje się już odpowiednikiem świeckiej religii). Zaiste – nieprawdopodobna, niewiarygodna wręcz historia. A wszystko to dzięki hołubionym przez setki pokoleń Izraelitów „super-ciemnogrodzkim” zdawałoby się zwyczajom i obrzędom (na samą myśl np. o hardcorowym obrzezaniu jeżą mi się włosy na plecach).

Pytanie – dlaczego ludziom praktykującym przez tysiąclecia najbardziej archaiczne i ciemnogrodzkie obyczaje tak bardzo zależy na wykorzenieniu naszego, słowiańskiego Ciemnogrodu – pozostawiam bez odpowiedzi...

 

KOMENTARZE

 • @autor
  Wie Pan, oni ze swoim "ciemnogrodem" u siebie walczą chyba jeszcze bardziej niż z naszym.
  Na własną zgubę.
 • BÓG - HONOR - OJCZYZNA - NARÓD POLSKI - PATRIOTYZM
  By odnowić oblicze ziemi... (1/4) - Lech Makowiecki

  http://www.youtube.com/watch?v=m5lZX-f1Et8
 • Lech Makowiecki
  To nie Żydzi, ani nawet żydzi walczą z naszym "ciemnogrodem". To bezpańskie kundle, które nigdzie nie są u siebie, więc chcą tę sytuację przenieść na cały świat.
  Wierzący żydzi, jak cały światowy ciemnogród, to nasi sprzymierzeńcy. Zachęcam do lektury wywiadu z ortodoksyjnym żydem - obrońcą krzyża http://hej-kto-polak.pl/?p=12977
 • @Marek Kajdas
  Pan mnie śledzi i tropi, Panie Marku! Pozdrawiam Wielkanocnie... LM
 • @yuhma
  Mam ogromny szacunek dla p. Bronisława Wildsteina; za całokształt. Mądrość i uczciwość jest ponadnarodowa...
 • Czego tu żydom zazdrościć.
  Stracili Boga, bo od 2 tys lat milczy do nich i przemawia do "pogan".
  Stracili ziemię i państwowość, żerują na innych państwowościach i kulturach jak huby i nie zgadzam się, że je wzbogacają, raczej spychają.
  Stracili nawet korzenie, bo im je ukradziono. Tylko 12% żydów to potomkowie swojego narodu, reszta to uzurpatorzy, jak Michnik, Kwaśniewski, Borowski i mnóstwo innych szarookich blondynów o rysach mongoidalnych. Raczej już ich nie ma. Ci co podają się za żydów i walczą o odszkodowania to oszuści.
  Stracili też sympatię wszystkich, bo im oszuści narobili złej reklamy. Dziś urządzają marsze w Jerozolimie i odcinają się od syjonizmu, ale jest już za późno. Są w gorszej sytuacji niż Polacy, choć i my nie mamy się dobrze, bo nam syjoniści pustoszą kraj i obyczaje, walczą z wiarą ojców.
 • @Zayazd
  //Mam ogromny szacunek dla p. Bronisława Wildsteina//

  Zydzi nauczyli się mówić to, co goj chce usłyszeć. Jak osiągnie swoje, narzuca swoje prawa.

  Nie zapomnę Wildsteinowi, jak popierał Izraelską wojnę w Palestynie. To samo robi Sakiewicz. Dodawszy sprawę Wielgusa, porzucam złudzenia.
 • @Zayazd
  Chyba przyda się kolejny fan :) To też kwestia co Pan mówi w tym programie, robi to wrażenie jeszcze większe niż słowa utworów. Proszę nam obiecać iż jednak będzie Pan startował do sejmu. Szanse uważam dla Pana są ogromne z najgorszego nawet miejsca, ale każde jest dobre dla dobrego patrioty.

  By odnowić oblicze ziemi... (4/4) - Lech Makowiecki
  http://www.youtube.com/watch?v=3tO4wAgE_p4&NR=1

  A właśnie napisałem wczoraj kolejny tekst o armii (piechota, obrona miast) i poza tym patrzyłem co można w sieci znaleźć z Pana twórczości starszej. Moim zdaniem należy ogłosić konkurs na teledyski i ludzie zrobią to wtedy znacznie lepiej, nagrodami mogą być płyty, plakaty, bilety na koncerty itd drobne rzeczy.

  Odwzajemniam Życzenia Wielkanocne :)
 • Możemy gościć różnych przybyszów. Oni jednak nie mogą nas odwodzić od Kościoła
  Oni jednak nie mogą nas odwodzić od Kościoła, zasad i wiary, a to robią.
  Usiłują z chrześcijaństwa i judaizmu zrobić judeochrześcijaństwo.
  Nie ma takiego. Jest chrześcijaństwo, jako ciągłosć ze ST, ale to nie judeochrześcijaństwo.

  Jesteśmy silni tylko wiarą.
 • @Łażący Łazarz
  Staram się pisać najprościej, jak potrafię... Mam nadzieję, że coś tam dotrze do "elektoratu"... Podziwiam Sea Wolfa i Dobosza - moich serdecznych przyjaciół - za mądrość, szczerość poglądów i .... poczucie humoru w tych niewesołych czasach. To mi daje napęd do działania. Gratuluję Tobie, ŁŁ, uporu w dążeniu do celu; fajnie, że NE pozwala na upublicznienie takich normalnych postaw. Zagrałem ostatnio kolejny koncert dla licealistów i jestem(ponownie) mile zaskoczony. Nie jest tak źle, jak by wynikało z sondaży :)
 • @Zayazd
  Ja też mam ogromny szacunek dla Wildsteina, ale mówiłem o niejakim Josephie Weilerze, który dla grupy państw chrześcijańskich (Polski wśród nich rzecz jasna nie było) wygrał sprawę przed Trybunałem w Strasburgu o krzyże w szkołach.
  Proszę przeczytać zlinkowany wywiad. Szlag trafia, że żyd (nie ma znaczenia - żyd, muzułmanin, buddysta) musi mówić chrześcijanom, jak powinni szanować swoją tradycję.
 • @circ
  „Tato... Czy jest Bóg?”

  Teofil spojrzał ze zdziwieniem na Staszka.

  „Jeśli nie ma, to trzeba by go wymyślić, synku...” – powiedział cicho – „Ludzie muszą w coś wierzyć... W coś dobrego...”

  Przenikliwy wiatr potęgował uczucie chłodu. Z ust stojących na placu ludzi dobywały się kłęby pary.

  Teofil z wysiłkiem uśmiechnął się do chłopca. Opuchnięta warga zmieniła jego staranie w żałosny grymas.

  „Nie pytasz, czy jest diabeł...” – szept ojca był ledwie słyszalny.

  „Nie...” – westchnął równie cicho Staszek – „To akurat wiem...”...

  Nie podnosząc głów popatrzyli za oddalającym się wzdłuż szpaleru więźniów komendantem obozu. SS-man zatrzymał się przed przerażonym, chudym staruszkiem. Twarz Niemca nie wyrażała żadnych uczuć. Komendant starannie obciągał czarną, skórzaną rękawiczkę, przez którą przebijał metalowy kształt kastetu...

  (fragment mojej powieści "Staszek, syn Teofila" o wysiedleniach Polaków przez Niemców w czasie II wojny światowej)

  Mój pogląd na sprawy Wiary i Państwa jest zbieżny z opinią propaństwowca, niejakiego Józefa Piłsudskiego... Przepraszam, jeśli kogoś zawiodłem... LM
 • @Łażący Łazarz
  Zapraszają mnie przeważnie dyrektorzy szkół. Pamiętam typowy koncert dla gimnazjalistów; sala teatralna wypełniona po brzegi najgorszą, najbardziej hałaśliwą i krnąbrną publicznością pod słońcem. W ramach wstępu Pani Dyrektor przez kilka minut wyjaśnia swym uczniom, skąd im nogi powyrywa, jak będą Panu Artyście przeszkadzać podczas występu... Potem wychodzę, śpiewam "Katyń 1940" i parę innych ballad i mam owacje na stojąco. I parę bisów...
  Zapewne tak jeszcze nikt z nimi nie rozmawiał... Edukacja nie musi być nudna. Nawet nie powinna...
 • Walka z patriotyzmem to walka o wyniszczenie narodu.
  Naród pozbawiony swoich korzeni ginie. Również w sensie biologicznym. Wynarodowienie zamyka jednocześnie drogę do dobrobytu. Sami zobaczcie że w dobrobycie żyją społeczeństwa kultywujące patriotyzm. Polacy staną się absolutnie bezmyślną i bezwolną masą pozbawioną charakteru, moralności. Tak bardzo łatwą do zdominowania. A to nie tylko wynarodowienie. To też (a może w pierwszej kolejności) upokorzenie. Człowiek poniżony staje się dobrym niewolnikiem. Dla tego do Polaków antypolskie, jednocześnie polskojęzyczne media przypinają najgorsze "metki" jakie tylko się znajdą. Polak to brudas, głupiec, menel, pijak, złodziej, morderca i ostatnio hiena cmentarna. A najgorsze że są tacy co uwierzyli. I sam takich w bliskim otoczeniu. Nie ma z nimi żadnej dyskusji. Każda próba rozjaśnienia w głowach kończy się epitetami pod moim adresem w stylu: antysemito, ksenofobie, rusofobie, homofobie itp. Miejmy nadzieje że to co zaczyna się nazywać "zmartwychwstaniem narodu" nie jest tylko rozpaczliwą próbą jak w końcu XVIIIw. A realnym przebudzeniem i reakcją obronną nie tylko małej grupki "ostatnich wiernych". Lecz większości Polaków. Nie pokładam nadziei że wszystkich, wielu jest takich co w tej odrazie do polskości zatraciło się zupełnie.
 • @Gromał
  W pelni popieram ta wypowiedz, dodajac jeszcze tylko male pytanie dlaczego tak duzo chcemy brac przykladow z ze swiata a w lewych przekaznikach nie pokazuje sie np.patriotyzmu amerykanskiego lub innej nacji,tylko porownuje sie Nas do ludzi z poza marginesu ale to sobie mozna dospiewac.Sprobowal by ktos w niemczech napiasc i oczernic ta nacje .Podam moze jeden niechlubny przyklad-gdy zlapano wegra na kradziezy parasola to w miejscowej gazecie ''ERLANGEN NACHRICHTEN'' napisano ze przyjechala banda zlodzieji z Hungaii a gdy zlapano niemca jak ukradl Dres za 300 eu to byl to czlowiek chory i tu jest ta roznica pomiedzy tym co my jako nie szanujacy sie Narod pokazujemy a co pokazuja inni.A te wszyskie przekazniki niby polskie chca nas tyko zaklasyfikowac do pod ludzi i ostatniego gatunku na swiecie w czym dopomaga im nasz ale nie moj nierzad.
 • @Zayazd Tak jak nam - NAM! A nie takim jak Wałęsa! - towarzyszyły na każdym kroku w drodze ku wolności,
  pieśni w wykonaniu Kaczmarskiego, Gintrowskiego i Łapińskiego, tak i teraz życzę Panu, by Pana dzieła również były podobnie przyjmowane ... na miarę "Murów".
 • @Łażący Łazarz
  Wspomniani licealiści byli z "obowiązku". Na początku. Potem sami nie chcieli wychodzić z sali, domagając się kolejnych bisów. Więc jest nadzieja w mądrej edukacji historycznej. Szkoda, że pani Hall o tym nie wie...
 • @Gromał
  Mądrość jest przywilejem mniejszości. Reszta społeczeństwa może przejść na jej stronę wyłącznie wtedy, gdy ekonomia dnia codziennego dociśnie ją do ściany. Albo gdy głupota rządzących zacznie przekraczać granice obciachu...
 • @eryk53
  Pójdźmy dalej - można rwać Biblię na koncercie Nergala. Od Tory czy Koranu - wara! Czyż nie mamy najbardziej tolerancyjnej religii na świecie? :)
 • @Zayazd
  "Podziwiam Żydów"

  Muszę przyznać że dziwi mnie kolejny Pana tekst, po co ten akurat powstał i ostatni o specnazie? Nie lepiej napisać o NSZ, o AK, BCH? Alibi Pan sobie zabezpieczył na antysemityzm gdyby kiedyś Pana o to "oskarżali", o "mowę nienawiści"? Kiedyś widziałem taką taktykę chyba u posła z PiS.

  Ja tam nie podziwiam żydów i szkoda rozwijać temat. Daremne są takie dyskusje, ważniejsze jest co myślimy, a myślimy SWOJE. Myślozbrodnie ;)

  Wahałem się czy to wygarnąć Panu czy nie, ale lepiej tak. Ma Pan popularny już blog na NE, proszę to dobrze wykorzystywać, może omówienie wszystkich utworów z nowej płyty? I wydarzeń o których tam mowa. Może pisanie o milionie ważnych spraw dla Polski, ale tematyki żydowskiej proszę unikać. Od tego są inni, Pana mi żal, system Pana zje jeżeli zrobią z Pana antysemitę, oszołoma itd Skończą się koncerty itd To nie są żarty.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku! Jak Pan zauważył - nie stawiam nigdy kropki nad "i"; daję ludziom szansę na wyciąganie własnych wniosków i ... Pan z tej szansy korzysta :) ... Co do koncertów; jedne źródła wygasły, drugie się otwierają. Ale dzięki za życzliwość; postaram się być bardem wszystkich Polaków :) ...

OSTATNIE POSTY

więcej
 • HISTORIA ŚWIATA

  OBUDŹ SIĘ, POLSKO

  Zapewne mój wpis przeleci przez Nowy Ekran z szybkością meteorytu; nie publikuję już na tym forum, więc trudno mi oczekiwać, że moderator będzie dla mnie łaskawy... Zamieszczam tę informację głównie z myślą o starych fanach - puśćcie ją dalej... czytaj więcej

 • HISTORIA ŚWIATA

  BALLADA O ROTMISTRZU PILECKIM

  Gdyby był Amerykaninem, Hollywood kręciłoby kolejne sequele z historii jego życia... Jego biografia to materiał na niejeden sensacyjny scenariusz filmowy... czytaj więcej

 • SPOŁECZEŃSTWO

  TATUAŻ A SPRAWA POLSKA...

  Za czasów mojej młodości tatuaże nosili tylko kryminaliści i marynarze. Pierwsi chcieli się jakoś odróżnić od „frajerów” i zyskać szacunek w oczach współwięźniów. Drudzy – światowcy – łatwiej chłonęli nowinki z egzotycznych krajów. czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31